четверг, 11 февраля 2016 г.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ КНИГОДРУКУВАННЯ

14 лютого Міжнародний день дарування книжок.
ПОДАРУЙ КНИГУ ДИТИНІ, РІДНИМ, ДРУЗЯМ!
ВІДДАЙТЕ КНИГУ ТИМ, ХТО ЦЬОГО ПОТРЕБУЄ!
ЗАЛИШТЕ КНИГУ В ЗАЛІ ОЧИКУВАННЯ!
 Основна мета цього свята полягає в тому, щоб надихнути людей подарувати дітям якомога більше книжок.
Однак це не заважає всім, чиє життя або діяльність пов’язані з книжками та просуванням читання (бібліотекам, письменникам, видавцям, книжковим магазинам, громадським організаціям та ін.), долучитися  до святкування Міжнародного дня дарування книжок.
У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки один одному та членам родини, залишати книжки в людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати твори друку бібліотекам і благодійним організаціям, що займаються розвитком грамотності.
Дарування книжок — гарна традиція читачів, друзів і партнерів Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, завдяки якій фонд бібліотеки поповнюється не лише дублетними, а й першими примірниками видань.
Велику кількість видань бібліотека отримала в дар від приватних осіб, зокрема:Р.М. Лубківського, відомого українського поета та громадського діяча; Л.М. Кислюк, дружини д-ра фіз.-математ. наук, професора В.С. Кислюка; О.А. Мошковської, канд. економ. наук, доцента Київського національного торговельно-економічного університету, та багатьох інших.
Загалом  2014 року НБУВ отримала в дар від окремих осіб 1 405 прим., з них майже 400 унікальних видань для відділів образотворчих мистецтв, юдаїки, зарубіжної україніки, стародруків та рідкісних видань. Ознайомитися з деякими із них можна на сторінці «Дари НБУВ».
Для прикладу назвемо «Книгу гуцулів», подаровану нашій бібліотеці Центром української культури у м. Таллінні. Цей унікальний рукопис було вручено посольству України в Естонській Республіці під час презентації в Національній бібліотеці Естонії.
Заслуговує на увагу й книга-пам’ятник «Альбом партизанської слави українського народу у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.», подарована В.М. Ромащенком, віце-президентом Європейського Форуму Миру (Українська секція), канд. іст. наук.
Започаткування колекції «Азербайджанська бібліотека» в НБУВ також стало можливим завдяки книжкам, подарованим бібліотеці під час презентації видань, що вийшли друком за підтримки Посольства Азербайджанської Республіки в Україні.
Тож, користуючись нагодою, висловлюємо щиру подяку всім, хто в різні роки долучався до благородної справи — дарування книжок і тим, хто нині підтримує цю традицію і допомагає Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського збирати духовні скарби українського народу.
Зі святом!

Комментариев нет:

Отправить комментарий