Нормативные документы

Закон України "Про освіту" від 23 травня 1991 року
Інструкція з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах 
Бібліотечна статистика. Міждержавний стандарт ГОСТ 7.20-200 
Інструкція про порядок доставки, комплектування та облік навчалної літератури 
Інструкція зі складання типофих форм з обліку та списання 
Посадова інструкція завідувача бібліотекою та бібліотекаря 
Закон України Про внесення змін до закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" 
Типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи 
Щодо оплати праці та встановлення розряду
працівникам бібліотеки загальноосвітнього
навчального закладу

Напрямки функціонування бібліотеки
- Підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функції, які включають найповніше інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, надання інформаційної допомоги учням і педагогам в оволодінні основами наук і організацій навчально-виховного процесу. Надання системної цілеспрямованої допомоги школярам в опануванні ними знань з основ наук і на цій основі формування особистості з високим рівнем громадянської свідомості, належними правовими і поведінковими нормами. 
- Якнайповніше забезпечення реалізації таких принципів функціонування бібліотеки, як пріоритет читацьких інтересів, глибоке їх вивчення та задоволення відповідно до можливостей бібліотеки. Формування у дітей стійкої потреби у книзі.

- Підвищення бібліотечної культури школярів шляхом проведення системи бібліотечно-бібліографічних уроків. Проведення тижнів та днів шкільної бібліотеки. Оновлення змісту, форм і методів індивідуальної роботи з читачами.

- Координація роботи зі школярами, педагогами, батьками в популяризації книги, у задоволенні інформаційних потреб користувачів.

- Систематична робота зі збереження, зміцнення та розширення книжкового фонду. Формування ядра книжкового фонду, основу якого складала б українська книга. Поповнення шкільного фонду краєзнавчими матеріалами. Розширення фонду засобами доброчинних акцій «Підтримай шкільну бібліотеку».
- Забезпечення демократичного доступу книгокористувачів до інформації. Підвищення інформаційної культури школярів завдяки функціонуванню інформаційного активу, проведення ними днів інформації, інформаційних перерв. 
- Зміцнення авторитету бібліотекаря збільшення ролі його праці у навчально-виховному процесі школи, сприяння зростанню соціальної активності шкільного бібліотекаря, його готовності до сприйняття нових ідей маркетингової діяльності як засобу оптимізації процесу обслуговування читачів.
- Зміцнення матеріальної бази бібліотеки, формування фондів навчальних відеотек, тематичних картотек.






Комментариев нет:

Отправить комментарий